Începe Cupa României 2018-2019, faza națională

0 9

Miercuri, 1 august 2018, va debuta primul tur al fazei naţionale a Cupei României.

În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 17 iulie 2018, în această etapă au intrat în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Programul partidelor din această fază a competiţiei:
• AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)
• CSO Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS)
• AS Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
• FC Vultureşti (VS) – AS Unirea Mirceşti (IS)
• CS Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)
• Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani 2007 (VN)
• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – ACS Sportul Chiscani (BR)
• CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Victoria Traian (BR)
• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
• CS Mihail Kogălniceanu (CT) – AS FC Agricola Borcea (CL)
• AS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
• CS Viitorul Axintele (IL) – ACS Înainte Modelu (CL)
• SC Fotbal Club R Bucureşti (B) – ACS Viitorul Domneşti (IF)
• CS Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF)
• ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
• ACS Unirea Bascov (AG) – CS Atletic Bradu (AG)
• AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – AS FC Aninoasa (DB)
• U Craiova 1948 SA (DJ) – CS Internaţional Băleşti (GJ)
• FC Petrolul Ţicleni (GJ) – ACS Viitorul Şimian (MH)
• CSM Slatina (OT) – AS Cozia Călimăneşti (VL)
• AS Croaţia Clocotici (CS) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
• AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – Ghiroda (TM)
• CS Victoria Zăbrani (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
• CSC Dacia Gepiu (BH) – CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
• AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)
• ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – ACS FC Avrig (SB)
• ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)
• AS Crasna Moftinu Mic (SM) – AFC Unirea Tăşnad (SM)
• CS Rapid Jibou (SJ) – CS Minaur Baia Mare (MM)
• ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – FC Unirea Dej (CJ)
• ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – CSM Avântul Reghin (MS)
• ACS Nemere Ghelinţa (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
• AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
• AS FC Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

free stats