Cristiano Bergodi, reconfirmat în funcţia de antrenor al echipei FC Voluntari

0 263

Italianul Cristiano Bergodi a fost reconfirmat în funcţia de antrenor principal al echipei de fotbal FC Voluntari, conducerea clubului arătându-şi încrederea în tehnician într-un comunicat de presă publicat, marţi, pe o reţea de socializare.

“Clubul FC Voluntari dezminte pe această cale zvonurile apărute în presa scrisă din România potrivit cărora antrenorul echipei noastre ar urma să fie înlocuit. Acest lucru nu este cauza unei clauze de reziliere amintită în presa sportivă, ci a încrederii pe care conducerea clubului nostru o are în antrenorul Cristiano Bergodi în îndeplinirea obiectivului stabilit”, se arată în comunicatul postat pe contul oficial de Facebook.

COMUNICAT DE PRESĂ ❗Clubul FC Voluntari dezminte pe această cale zvonurile apărute în presa scrisă din România…

Gepostet von FC Voluntari am Dienstag, 5. November 2019

Totodată, conducerea grupării ilfovene transmite sincere condoleanţe antrenorului Cristiano Bergodi care trece prin momente grele din cauza decesului tatălui său.

Echipa de fotbal FC Voluntari ocupă ultima poziţie a clasamentului Ligii I, cu 7 puncte obţinute în cele 15 etape disputate până acum.

Leave A Reply

Your email address will not be published.