FRF a stabilit programul complet din Liga 2: Rapid, Petrolul, U Cluj si Farul, printre echipele care vor lua startul in noul sezon

0 289

Federatia Romana de Fotbal a stabilit, miercuri, programul complet al sezonului 2019/2020 din Liga 2.

Noul sezon va incepe pe3 august si se va incheia pe 30 mai 2020. In 2019 se vor disputa si primele 2 etape din retur,pana pe 7 decembrie.

Iata cum arata programul viitorului sezon din Liga 2:

Etapa 1 – 03 august 2019

Rapid Bucuresti – SSC Farul Constanta
Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucuresti
Turris-Oltul Turnu Magurele – Pandurii Targu Jiu
ASU Politehnica Timisoara – CS Mioveni
CSM Resita – Universitatea Cluj
Luceafarul Oradea – Sportul Snagov
FC Arges – Ripensia Timisoara
SCM Gloria Buzau – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucuresti – Petrolul Ploiesti
UTA Arad – Dunarea Calarasi

Etapa 2 – 10 august 2019

SSC Farul Constanta – Dunarea Calarasi
Petrolul Ploiesti – UTA Arad
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucuresti
Ripensia Timisoara – SCM Gloria Buzau
Sportul Snagov – FC Arges
Universitatea Cluj – Luceafarul Oradea
CS Mioveni – CSM Resita
Pandurii Targu Jiu – ASU Politehnica Timisoara
Daco-Getica Bucuresti – Turris-Oltul Turnu Magurele
Rapid Bucuresti – Concordia Chiajna

Etapa a 3-a – 17 august 2019

Concordia Chiajna – SSC Farul Constanta
Turris-Oltul Turnu Magurele – Rapid Bucuresti
ASU Politehnica Timisoara – Daco-Getica Bucuresti
CSM Resita – Pandurii Targu Jiu
Luceafarul Oradea – CS Mioveni
FC Arges – Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzau – Sportul Snagov
Metaloglobus Bucuresti – Ripensia Timisoara
UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunarea Calarasi – Petrolul Ploiesti

Etapa a 4-a – 24 august 2019

SSC Farul Constanta – Petrolul Ploiesti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunarea Calarasi
Ripensia Timisoara – UTA Arad
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucuresti
Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzau
CS Mioveni – FC Arges
Pandurii Targu Jiu – Luceafarul Oradea
Daco-Getica Bucuresti – CSM Resita
Rapid Bucuresti – ASU Politehnica Timisoara
Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Magurele

Etapa a 5-a – 31 august 2019

Turris-Oltul Turnu Magurele-SSC Farul Constanta
ASU Politehnica Timisoara-Concordia Chiajna
CSM Resita-Rapid Bucuresti
Luceafarul Oradea-Daco-Getica Bucuresti
FC Arges-Pandurii Targu Jiu
SCM Gloria Buzau-CS Mioveni
Metaloglobus Bucuresti-Universitatea Cluj
UTA Arad-Sportul Snagov
Dunarea Calarasi-Ripensia Timisoara
Petrolul Ploiesti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a – 07 septembrie 2019

SSC Farul Constanta-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timisoara-Petrolul Ploiesti
Sportul Snagov-Dunarea Calarasi
Universitatea Cluj-UTA Arad
CS Mioveni-Metaloglobus Bucuresti
Pandurii Targu Jiu-SCM Gloria Buzau
Daco-Getica Bucuresti-FC Arges
Rapid Bucuresti-Luceafarul Oradea
Concordia Chiajna-CSM Resita
Turris-Oltul Turnu Magurele-ASU Politehnica Timisoara

Etapa a 7-a – 14 septembrie 2019

ASU Politehnica Timisoara-SSC Farul Constanta
CSM Resita-Turris-Oltul Turnu Magurele
Luceafarul Oradea-Concordia Chiajna
FC Arges-Rapid Bucuresti
SCM Gloria Buzau-Daco-Getica Bucuresti
Metaloglobus Bucuresti-Pandurii Targu Jiu
UTA Arad-CS Mioveni
Dunarea Calarasi-Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti-Sportul Snagov
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Ripensia Timisoara

Etapa a 8-a – 21 septembrie 2019

SSC Farul Constanta-Ripensia Timisoara
Sportul Snagov-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj-Petrolul Ploiesti
CS Mioveni-Dunarea Calarasi
Pandurii Targu Jiu-UTA Arad
Daco-Getica Bucuresti-Metaloglobus Bucuresti
Rapid Bucuresti-SCM Gloria Buzau
Concordia Chiajna-FC Arges
Turris-Oltul Turnu Magurele-Luceafarul Oradea
ASU Politehnica Timisoara-CSM Resita

Etapa a 9-a – 28 septembrie 2019

CSM Resita-SSC Farul Constanta
Luceafarul Oradea-ASU Politehnica Timisoara
FC Arges-Turris-Oltul Turnu Magurele
SCM Gloria Buzau-Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucuresti-Rapid Bucuresti
UTA Arad-Daco-Getica Bucuresti
Dunarea Calarasi-Pandurii Targu Jiu
Petrolul Ploiesti-CS Mioveni
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Universitatea Cluj
Ripensia Timisoara-Sportul Snagov

Etapa a 10-a – 05 octombrie 2019

SSC Farul Constanta-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Ripensia Timisoara
CS Mioveni-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Targu Jiu-Petrolul Ploiesti
Daco-Getica Bucuresti-Dunarea Calarasi
Rapid Bucuresti-UTA Arad
Concordia Chiajna-Metaloglobus Bucuresti
Turris-Oltul Turnu Magurele-SCM Gloria Buzau
ASU Politehnica Timisoara-FC Arges
CSM Resita-Luceafarul Oradea

Etapa a 11-a – 12 octombrie 2019

Luceafarul Oradea-SSC Farul Constanta
FC Arges-CSM Resita
SCM Gloria Buzau-ASU Politehnica Timisoara
Metaloglobus Bucuresti-Turris-Oltul Turnu Magurele
UTA Arad-Concordia Chiajna
Dunarea Calarasi-Rapid Bucuresti
Petrolul Ploiesti-Daco-Getica Bucuresti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Pandurii Targu Jiu
Ripensia Timisoara-CS Mioveni
Sportul Snagov-Universitatea Cluj

Etapa a 12-a – 16 octombrie 2019 (intermediara)

SSC Farul Constanta-Universitatea Cluj
CS Mioveni-Sportul Snagov
Pandurii Targu Jiu-Ripensia Timisoara
Daco-Getica Bucuresti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucuresti-Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna-Dunarea Calarasi
Turris-Oltul Turnu Magurele-UTA Arad
ASU Politehnica Timisoara-Metaloglobus Bucuresti
CSM Resita-SCM Gloria Buzau
Luceafarul Oradea-FC Arges

Etapa a 13-a – 19 octombrie 2019

FC Arges-SSC Farul Constanta
SCM Gloria Buzau-Luceafarul Oradea
Metaloglobus Bucuresti-CSM Resita
UTA Arad-ASU Politehnica Timisoara
Dunarea Calarasi-Turris-Oltul Turnu Magurele
Petrolul Ploiesti-Concordia Chiajna
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Rapid Bucuresti
Ripensia Timisoara-Daco-Getica Bucuresti
Sportul Snagov-Pandurii Targu Jiu
Universitatea Cluj-CS Mioveni

Etapa a 14-a – 26 octombrie 2019

SSC Farul Constanta-CS Mioveni
Pandurii Targu Jiu-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucuresti-Sportul Snagov
Rapid Bucuresti-Ripensia Timisoara
Concordia Chiajna-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Magurele-Petrolul Ploiesti
ASU Politehnica Timisoara-Dunarea Calarasi
CSM Resita-UTA Arad
Luceafarul Oradea-Metaloglobus Bucuresti
FC Arges-SCM Gloria Buzau

Etapa a 15-a – 2 noiembrie 2019

SCM Gloria Buzau-SSC Farul Constanta
Metaloglobus Bucuresti-FC Arges
UTA Arad-Luceafarul Oradea
Dunarea Calarasi-CSM Resita
Petrolul Ploiesti-ASU Politehnica Timisoara
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Turris-Oltul Turnu Magurele
Ripensia Timisoara-Concordia Chiajna
Sportul Snagov-Rapid Bucuresti
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucuresti
CS Mioveni-Pandurii Targu Jiu

Etapa a 16-a – 09 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta-Pandurii Targu Jiu
Daco-Getica Bucuresti-CS Mioveni
Rapid Bucuresti-Universitatea Cluj
Concordia Chiajna-Sportul Snagov
Turris-Oltul Turnu Magurele-Ripensia Timisoara
ASU Politehnica Timisoara-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Resita-Petrolul Ploiesti
Luceafarul Oradea-Dunarea Calarasi
FC Arges-UTA Arad
SCM Gloria Buzau-Metaloglobus Bucuresti

Etapa a 17-a – 13 noiembrie 2019 (intermediara)

Metaloglobus Bucuresti-SSC Farul Constanta
UTA Arad-SCM Gloria Buzau
Dunarea Calarasi-FC Arges
Petrolul Ploiesti-Luceafarul Oradea
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-CSM Resita
Ripensia Timisoara-ASU Politehnica Timisoara
Sportul Snagov-Turris-Oltul Turnu Magurele
Universitatea Cluj-Concordia Chiajna
CS Mioveni-Rapid Bucuresti
Pandurii Targu Jiu-Daco-Getica Bucuresti

Etapa a 18-a – 16 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta-Daco-Getica Bucuresti
Rapid Bucuresti-Pandurii Targu Jiu
Concordia Chiajna-CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Magurele-Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timisoara-Sportul Snagov
CSM Resita-Ripensia Timisoara
Luceafarul Oradea-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Arges-Petrolul Ploiesti
SCM Gloria Buzau-Dunarea Calarasi
Metaloglobus Bucuresti-UTA Arad

Etapa a 19-a – 23 noiembrie 2019

UTA Arad-SSC Farul Constanta
Dunarea Calarasi-Metaloglobus Bucuresti
Petrolul Ploiesti-SCM Gloria Buzau
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-FC Arges
Ripensia Timisoara-Luceafarul Oradea
Sportul Snagov-CSM Resita
Universitatea Cluj-ASU Politehnica Timisoara
CS Mioveni-Turris-Oltul Turnu Magurele
Pandurii Targu Jiu-Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucuresti-Rapid Bucuresti

Datele etapelor din retur
Etapa a 20-a – 30 noiembrie 2019
Etapa a 21-a – 07 decembrie 2019
Etapa a 22-a – 22 februarie 2020
Etapa a 23-a – 29 februarie 2020
Etapa a 24-a – 07 martie 2020
Etapa a 25-a – 14 martie 2020
Etapa a 26-a – 21 martie 2020
Etapa a 27-a – 29 martie 2020
Etapa a 28-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 29-a – 08 aprilie 2020 (intermediara)
Etapa a 30-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 31-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 32-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 33-a – 02 mai 2020
Etapa a 34-a – 09 mai 2020
Etapa a 35-a – 13 mai 2020 (intermediara)
Etapa a 36-a – 16 mai 2020
Etapa a 37-a – 23 mai 2020
Etapa a 38-a – 30 mai 2020

Leave A Reply

Your email address will not be published.