Rezultatele meciurilor de baraj pentru promovarea în liga a 3-a

0 193

Astăzi s-au desfășurat meciurile tur ale barajelor pentru promovarea in liga a -3a la fotbal. Echipele favorite s-au impus fără probleme, singuira surpriză fiind înfrângerea unei foste campioane a României, Oțelul Galați. Astfel, Petrolul s-a impus cu scorul de 3-0 în deplasare iar noua ”U” Cluj a învins fără probleme cu scorul de 8-0 într-un meci disputat pe teren propriu formația din Târgu Lăpuș. Returul este programat să aibă loc în data de 24 iunie cu începere de la ora 17.30.

CS STREHAIA (MH) – VOINŢA SAELELE (TR)  2-4
Stadion: Orăşenesc (Strehaia – Mehedinţi);
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova – Dolj);
Asistenţi: Marian Truţă (Băbeni – Vâlcea) şi Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea);
Observatori: Cornel Corocan (Reşiţa – Caraş Severin) şi Emanoil Popescu (Târgu Jiu – Gorj).

PESCĂRUŞUL SARICHIOI JR. (TL) – SSC FARUL CONSTANŢA (CT)  2-7
Stadion: Pescăruşul (Sarichioi – Tulcea);
Arbitru: Florin Costin Dan (Chirnogi – Călăraşi);
Asistenţi: Daniel Vlase (Slobozia Conachi – Galaţi) şi Florian Alexandru Vişan (Galaţi);
Observatori: Marian Deaconu (Ploieşti – Prahova) şi Valeriu Ibris (Buzău – Buzău).

DENTAŞ TĂRTĂŞEŞTI (DB) – PETROLUL 52 PLOIEŞTI (PH)  0-3
Stadion: Central (Răcari – Dâmboviţa);
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica – Ilfov);
Asistenţi: Ionuţ Marius Bobe (Videle – Teleorman) şi Ionuţ Babadac (Alexandria – Teleorman);
Observatori: Corneliu Fecioru şi Sorin Cojocaru (ambii din Bucureşti).

„ALB-NEGRU” AL STUDENŢILOR CLUJENI (CJ) – LĂPUŞUL TÂRGU LĂPUŞ (MM)   8-0
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca – Cluj);
Arbitru: Rareş George Vidican (Oradea – Bihor);
Asistenţi: Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara – Timiş) şi Casian Băla (Arad);
Observatori: Vasile Popa (Bistriţa – Bistriţa Năsăud) şi Mihai Tira (Alba Iulia – Alba).

DIOSIG BIHARDIOSZEG (BH) – ŞOIMII LIPOVA (AR)   1-6
Stadion: Comunal (Diosig – Bihor);
Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca – Cluj);
Asistenţi: Petrică Ionuţ Cîmpeanu (Cluj-Napoca – Cluj) şi Marius Bălan (Dej – Cluj);
Observatori: Iulian Spătaru (Timişoara – Timiş) şi Teodor Biriş (Hunedoara).

FC AVRIG (SB) – UNIREA BASCOV (AG)   1-0
Stadion: Comunal (Avrig – Sibiu);
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş – Braşov);
Asistenţi: Bogdan Ioan Dragoş şi Constantin Mihai Cantemir (ambii din Făgăraş – Braşov);
Observatori: Jozsef Lajos Fodor (Odorheiu Secuiesc – Harghita) şi Călin Marius Orbonaş (Ilia – Hunedoara).

PROGRESUL SPARTAC (B) – VOINŢA CREVEDIA (IF) 0-3
Stadion: Romprim (Bucureşti);
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti – Prahova);
Asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa – Prahova) şi Florin Pucheanu (Ulmi – Dâmbovita);
Observatori: Irina Mîrţ şi Camelia Nicolae (ambii din Bucureşti).

*(Partida nu s-a jucat din cauza unor grave probleme de organizare ale gazdelor)

MUREŞUL RUŞII-MUNŢI (MS) – VIITORUL GHIMBAV (BV)  0-2
Stadion: Central (Ruşii-Munţi – Mureş);
Arbitru: Vladimir Andrei Nagy (Aiud – Alba);
Asistenţi: Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ – Neamţ) şi Florin Mihai Cosma (Piatra Neamţ – Neamţ);
Observatori: Augustin Căpâlnaş (Mediaş – Sibiu) şi Ivan Toma (Bistriţa – Bistriţa Năsăud).

CS AMARA (IL) – METALUL BUZĂU (BZ)     0-4
Stadion: Comunal (Amara – Ialomiţa);
Arbitru: Mihai Amorăriţei (Câmpina – Prahova);
Asistenţi: Cosmin Vătămanu (Bucureşti) şi Cristian Voicu (Focşani – Vrancea);
Observatori: Ion Olteanu (Bucureşti) şi Adrian Matei (Berceni – Ilfov).

CSM DUNĂREA GIURGIU (GR) – AGRICOLA BORCEA (CL)    2-2
Stadion: ”Marin Anastasovici” (Giurgiu);
Arbitru: Cătălin Marian Pană (Bucureşti);
Asistenţi: Alexandru Midvichi şi Mihăiţă Necula (ambii din Bucureşti);
Observatori: Ioan Cristea şi Victor Radu (ambii din Bucureşti).

PRO MUREŞUL TOPLIŢA (HR) – ACS KSE TÂRGU SECUIESC (CV)   0-3
Stadion: Municipal (Topliţa – Harghita);
Arbitru: Robert Avram (Piteşti – Argeş);
Asistenţi: Romică Bîrdeş şi Gheorghită Bălan (ambii din Piteşti – Argeş);
Observatori: Ionuţ Borcan (Ploieşti – Prahova) şi Mihail Bacescu (Braşov).

INTERNAŢIONAL BĂLEŞTI (GJ) – TRACTORUL CETATE (DJ)   2-1
Stadion: Orăşenesc (Bumbeşti Jiu – Gorj);
Arbitru: Dorin Petru Voina (Reşiţa – Caraş Severin);
Asistenţi: Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa – Caraş Severin) şi Doru Zamfir (Slatina – Olt);
Observatori: Luis Moisescu (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi) şi Florin Oglindoiu (Mehedinţi)..

VIITORUL DĂEŞTI (VL) – AS MILCOV (OT)   0-0
Stadion: Fedeleşoiu (Dăeşti – Vâlcea);
Arbitru: Denis Haidiner (Hunedoara);
Asistenţi: Răzvan Mihai Dobre (Şotânga – Dâmboviţa) şi Gabriel Ion Cătană (Târgovişte – Dâmboviţa);
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti – Argeş) şi Marian Cătănescu (Craiova – Dolj).

UNIREA 08 TĂŞNAD (SM) – DUMBRAVA GÂLGĂU-ALMAŞULUI (SJ)   2-1
Stadion: Unirea (Tăşnad – Satu Mare);
Arbitru: Marius Omuţ (Oradea – Bihor);
Asistenţi: Ioan Alexandru Corb (Oradea – Bihor) şi Ciprian Fiter (Sânmartin – Bihor);
Observatori: Mircea Ciglenean (Cluj-Napoca – Cluj) şi Viorel Vancea (Oradea – Bihor).

ACS DUMITRA (BN) – CSM BUCOVINA RĂDĂUŢI (SV)   0-0
Stadion: Comunal (Dumitra – Bistriţa Năsăud);
Arbitru: Cristian Codrea (Baia Mare – Maramureş);
Asistenţi: Cristian Nicolae Lucaci şi Radu Despa (ambii din Baia Mare – Maramureş);
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca – Cluj) şi Ioan Orosfoian (Târgu Mureş – Mureş).

SĂNĂTATEA DARABANI (BT) – VIITORUL CURIŢA (BC)   1-0
Stadion: Orăşenesc (Darabani – Botoşani);
Arbitru: Vlad Baban (Iaşi);
Asistenţi: Adrian Vornicu (Iaşi) şi Ovidiu Arusoaiei (Piatra Neamţ – Neamţ);
Observatori: Constantin Gheorghe şi Aurel Daicu (ambii din Suceava).

VICTORIA TRAIAN (BR) – FC 2007 GÂRCENI (VS)  4-0
Stadion: Comunal Traian (Traian – Brăila);
Arbitru: Eduard Ioniţa (Constanţa);
Asistenţi: Florin Iacob şi Erchian Ionus (ambii din Constanţa);
Observatori: Silviu Veronel Ioan (Galaţi) şi Daniel Ţiclea (Buzău).

UNIREA MIRCEŞTI (IS) – SC OŢELUL GALAŢI (GL) 1-0
Stadion: Comunal Mirceşti (Iugani – Iaşi);
Arbitru: Sergiu Mavriche (Bacău);
Asistenţi: George Marian Fridl (Comăneşti – Bacău) şi George Bogdan Duţă (Bacău);
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) şi Ioan Mironaş (Piatra Neamţ – Neamţ).

TEIUL POIANA TEIULUI (NT) – CSM FOCŞANI 2007 (VN)   1-2
Stadion: Cimentul (Bicaz – Neamţ);
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş – Mureş);
Asistenţi: Ciprian Iovu şi Iulian Cătălin Brînză (ambii din Botoşani);
Observatori: Victor Stanisteanu (Buzău) şi Ionel Munteanu (Bacău).

VIITORUL CARANSEBEŞ (CS) – ŞURIANU 1945 SEBEŞ (AB)  1-2
Stadion: CFR (Caransebeş – Caraş Severin);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad);
Asistenţi: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj – Timiş)şi Patricia Samsudean (Timişoara – Timiş);
Observatori: Nicolae Grigorescu şi Romeo Malac (ambii din Timişoara – Timiş).

INTER PETRILA (HD) – ACS GHIRODA (TM)  1-2
Stadion: Parângul Lonea (Petrila – Hunedoara);
Arbitru: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea);
Asistenţi: Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea) şi Iulian Szekely (Cluj-Napoca – Cluj);
Observatori: Dan Monea (Aiud – Alba) şi Vasile Rad (Arad).

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.